پوستر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان رونمایی شد/ افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره

پوستر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان رونمایی شد/ افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره
آئین رونمایی از پوستر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان و افتتاح دبیرخانه دائمی این جشنواره، روز یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جواد نجار تمیزکار، رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان و دبیر شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر شهروند در این مراسم گفت: پس از 10 سال شاهد افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر خیابانی شهروند هستیم که با حمایت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، این دفتر به صورت اختصاصی در اختیار جشنواره قرار گرفته است.

وی گفت: برای تجهیز این دفتر 500 میلیون ریال هزینه شده تا با دائمی شدن فعالیت دبیرخانه شاهد ترسیم دورنمای خوبی برای جشنواره و بین‌المللی شدن این رویداد بزرگ هنری باشیم.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان گفت: 168 اثر از 25 استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که 144 اثر در بخش مسابقه و 24 اثر مربوط به بخش کودک است.

تمیزکار با بیان اینکه گیلان با 31 اثر بیشترین آثار ارسالی به دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را دارد، افزود: 21 اثر از تهران، 9 اثر از اصفهان، 17 اثر از کردستان و 11 اثر از کرمانشاه به دبیرخانه این جشنوراه ارسال شد.


جشنواره شهروند لاهیجان، فعالیتی اثرگذار و مطالبه‌ای مردمی است

فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مراسم، از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان برای افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره قدردانی و ابراز امیدواری کرد: این جشنواره با حمایت و همدلی همه دست اندرکاران و شهروندان سال‌ها بدرخشد.

وی اظهار داشت: این جشنواره از مطالبات مردم این شهرستان به شمار می‌رود و همه در لاهیجان منتظرند که جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در فصل تابستان اجرا شود.

وی افزود: تلاش دست اندرکاران و این اداره‌کل آن است که جشنواره هر سال نسبت به سال قبل با رونق، برجستگی و تأثیرگذاری بیشتری برگزار شود و اقدامات به گونه‌ای باشد که تأثیرگذاری این اجرا در شهروندان بیشتر شود.

فاضلی خاطرنشان کرد: وقتی در اندک زمانی از 70 شهرستان و 25 استان کشور چنین آثار گرانقدری به این جشنواره به‌ویژه در بخش کودک می‌رسد، نشان از اهمیت و تأثیرگذاری آن است زیرا کودک بیشترین مقصد جامعه هدف و تأثیرگذار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی، یادآور شد: هزینه برای بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری، هزینه محسوب نمی‌شود بلکه سرمایه است و این سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اظهار داشت: کودکی که کتاب می‌خواند، موسیقی گوش می‌دهد، تئاتر می‌بیند و دست به هنری می‌برد عملاً این کودک بیمه شده و اگر در بخش هنر و فرهنگ که سرمایه‌های طولانی مدت است برای کودکان هزینه نشود، مطمئناً برای به راه آوردن این کودک و نوجوانان علاوه بر اینکه وقت بیشتری گذاشته خواهد شد، جامعه باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

وی، جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را یکی از رخدادهای فرهنگی گیلان دانست و گفت: این تنها جشنواره‌ای در استان است که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن مشارکت و حمایت می‌کنند.

آیین رونمایی از پوستر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان و افتتاح دبیرخانه دائمی این جشنواره با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و معاون هنری این اداره‌کل ، فرماندار لاهیجان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان، اعضای ستاد اجرایی جشنواره، جمعی از مدیران شهرستان، اصحاب رسانه و هنرمندان در عمارت باغ ملی لاهیجان برگزار شد.

دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از 26 تا 30 مردادماه جاری در هشت نقطه این شهر برگزار می‌شود.


۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۲۱۲

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید