شب شعر دفاع مقدس به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی شب گذشته( چهارشنبه، ۳ مهر) با حضور جمعی از شهروندان، شاعران پیشکسوت و جوان در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
شب شعر دفاع مقدس در آستارا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا  ، شاپور تشرینی  در این مراسم یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی‌ داشت و افزود: در دوران دفاع مقدس نویسندگان، هنرمندان و شاعران با خلق آثار هنری و سرودن اشعار حماسی رزمندگان اسلام را برای حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تشویق می‌کردند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا به الهام‌پذیری شعرا از رشادت‌ها و ازخودگذشتگی رزمندگان دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ادبیات دفاع مقدس فرهنگ ایثار و مقاومت را اعتلاء می‌بخشد.

وی تصریح کرد: شاعران با قلمشان یاد شهدا و رزمندگان اسلام را زنده نگه داشته و دفاع دیگری آغاز کرده‌اند تا راه شهدا و رزمندگان اسلام را ادامه دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه ادبیات دفاع مقدس شاعران مطرح و تاثیرگذاری وجود دارند، خاطرنشان کرد: استان گیلان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تشرینی گفت: شاعران حوزه دفاع مقدس با آثار خود رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی را به تصویر می‌کشند.‌

 در این شب شعر مجتبی عالم خواه، اورنگ ضیاء، زویا بخشنده، عیسی پاشاپور، نورجهان پوراحمدی، محمودرضا پژم، داوود ملک زاده، نسرین توانایی، محسن حامد، روح الله دنیادیده، شهریار داداش زاده، کیوان رادفر، منصور سفیدگر، رضا شاهی، تقی ضامن، یاسر فرازی مقدم و نادیا کنعانی سروده‌های خود که با موضوعات ماه محرم و رشادت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بود را برای حاضرین قرائت کردند.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۰:۳۳
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا |
تعداد بازدید : ۴۰۳
کلیدواژه ها: شب شعر دفاع مقدس در آستارا برگزار شد
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید