با برگزاری کارگاه آموزشی در رشت؛

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر گیلان راه‌اندازی می‌شود

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر گیلان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به راه‌اندازی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر استان، گفت: به‌همین منظور، کارگاه آموزشی یک‌روزه در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به اجرای طرح راه‌اندازی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در همین رابطه، مردادماه امسال فراخوانی به ادارات 16گانه شهرستانی ارسال کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: طی این فراخوان ادارات شهرستان باید ظرفیت‌های خود در حوزه فرهنگی و هنری را در رشته‌های هنرهای تجسمی، هنرهای صنایعی و سنتی، سینما، هنرهای نمایشی، ادبیات، چاپ و بسته‌بندی، موسیقی، رسانه و مطبوعات، مد و لباس و بازی‌های رایانه‌ای شناسایی و در قالب فرمهایی به وزارتخانه معرفی می‌کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان‌های گیلان با توجه به پیشینه، ظرفیت و سوابق، اقدام به معرفی زیرساخت‌ها، ظرفیت‌ها و چشم‌اندازهای شهری خود در حوزه فرهنگ و هنر کردند، گفت: با توجه به تهیه همه مدارک، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره‌کل استان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی یک‌روزه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در رشت کرده است.

فاضلی با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی با حضور اساتیدی از تهران از ساعت 8 الی 14 روز یکشنبه سوم آذرماه امسال در سالن اجتماعات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود، گفت: رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، نماینده شهرداری‌ها و رؤسای انجمن‌های هنری در این کارگاه حضور خواهند یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه دبیرخانه شبکه شهر خلاق فرهنگ و هنر در اداره هر شهرستان راه‌اندازی می‌شود، گفت: در این دبیرخانه، فرماندار به عنوان رئیس، شهردار نائب رئیس، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر و رئیس اداره میراث فرهنگی، نماینده سمن‌های فرهنگی و هنری و دو کارشناس متخصص عضو خواهند بود.

وی در پایان به اهداف راه‌اندازی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اشاره کرد و با بیان اینکه این شبکه می‌تواند ظرفیت متفاوتی برای شناسایی، توسعه و تقویت فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی هر شهرستان باشد، افزود: شناسایی داشته‌ها، ظرفیت‌های انسانی، فرهنگی و هنری در مناطق مختلف از مهمترین اهداف راه‌اندازی این شبکه است.

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۳۸۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید