پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

رابطه مردم تاجیکستان با ایران برادرانه است

رابطه مردم تاجیکستان با ایران برادرانه است
مسئول گروه نمایشی تاجیکستان گفت: مردم ایران بسیار با فرهنگ هستند و هنر تئاتر را خوب می‌شناسند و با مردم تاجبکستان رابطه‌ای برادرانه و بسیار قوی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، کنجه ابراهیم‌اف در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان، اظهار کرد: رابطه‌ بسیار خوب، صمیمی و قوی‌ بین مردم تاجیکستان با کشور دوست و برادر ایران موجود است که این موضوع ریشه در مشترکات فرهنگی، زبانی و دینی ما دارد.

وی با بیان اینکه سه روز در شهر زیبای لاهیجان مهمان مردم خونگرم این دیار بودیم، گفت: گروه نمایشی اعزامی تاجیکستان با نمایش خیابانی «گل سرخ» که طبق عادات و فرهنگ مردم قدیم این کشور ساخته شده است در این جشنواره حضور پیدا کرد.

مدیر گروه نمایشی تاجیکستان با اشاره به برگزاری بسیار خوب جشنواره مذکور افزود: در این جشنواره از استان‌های مختلف ایران و کشورهای خارجی گروه‌های نمایشی حضور داشتند که در نمایش‌های تئاتری خود به مشکلات شهری و اجتماعی پرداختند.

وی با قدردانی از مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره ابراز کرد: گروه‌های تئاتری تاجیکستانی تاکنون در جشنواره‌های زیادی در ایران شرکت کرده‌اند که این نشان از رابطه‌ بسیار خوب، صمیمی و قوی مردم تاجیکستان با مردم کشور دوست و برادر ایران دارد.

مسئول تئاتر خیابانی کشور تاجیکستان به حضور گروه‌های تئاتر ایرانی در جشنواره‌های کشور تاجیکستان اشاره کرد و یادآور شد: ایران دارای هنرمندان بسیار خوبی در عرصه تئاتر خیابانی است.

وی مردم ایران به ویژه گیلان را مردمانی بسیار مهربان و فرهنگ دوست خواند و خاطرنشان کرد: مردم ایران بسیار با فرهنگ هستند و هنر تئاتر را خوب می‌شناسند و با حضور گسترده خود برای دیدن نمایش‌ها این امر را ثابت کرده‌اند.

۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷