مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

سردار سلیمانی با خاکساری برابر مردم در قلب‌ها ماندگار شد

سردار سلیمانی با خاکساری برابر مردم در قلب‌ها ماندگار شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: سردار سلیمانی نشان داد که با همه شوکت سلیمانی که داشت از آنجا که خاکسار مردم بود، مردم دروازه قلب خود را باز کرده و او در قلبهای مردم ماندگار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، روز شنبه (14 دی) در نشست شورای فرهنگ عمومی استان در مصلای رشت با تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام، گفت: سردار سلیمانی آسمانی شد و نزد پرودگار خود روزی می‌خورد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گیلان با بیان اینکه استان گیلان دو خاطره از این مرد آسمانی دارد، تصریح کرد: یکی سخنرانی ویژه در کنگره هشت هزار شهید استان بود که با نیکویی سخنرانی کرده و در بعد ملی ماندگار شد و دیگری در مراسم شهید حسین‌پور در شلمان بود که وعده انحلال سه‌ماهه داعش را دادند که این خبر از گیلان به جهان مخابره شد.

وی ادامه داد: این شهید بزرگوار نشان داد که با همه شوکت سلیمانی که داشت از آنجا که خاکسار مردم بود، مردم دروازه قلب خود را باز کرده و او در قلبهای مردم ماندگار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، موضوع عفاف و حجاب را یکی از موارد مورد اهتمام متولیان فرهنگی دانست و بر ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه تأکید کرد.

نشست شورای فرهنگ عمومی استان گیلان

لزوم پرهیز از برخوردهای احساسی در مسئله عفاف و حجاب

استاندار گیلان نیز در این نشست با تسلیت شهادت سردار سلیمانی که نماد همبستگی ملی در صیانت از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و مبارزه با تروریست بود، گفت: حضور باشکوه مردم انقلابی گیلان و شهر رشت در راهپیمایی روز گذشته ضمن محکومیت و انزجار از تروریست و دولت آمریکا به‌واسطه آن رفتار جنایتکارانه، تجدید پیمانی دوباره با آرمان‌های انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب بود.

ارسلان زارع ادامه داد: این راهپیمایی جلوه زیبای دیگری از حضور باشکوه مردم را به نمایش گذاشت که استمرار عزت جمهوری اسلامی ایران در سراسر گیتی است.

وی در ادامه با اشاره به عفاف و حجاب، آن را یک امر دینی، واجب شرعی و عامل آرامش روح و روان انسان دانست و بر توجه ویژه مدیران و مردم به این مقوله تاکید کرد.

زارع بر بررسی راهکارهای موجود جهت نهادینه کردن این مقوله مهم فرهنگی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: خانواده‌ها و مراکز فرهنگی باید این امر مهم را نهادینه کنند گرچه وضعیت عفاف و حجاب در گیلان به‌گونه‌ایی است که از استان‌های خوب به‌لحاظ رعایت شهروندان است.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان خواستار پرهیز از برخوردهای احساسی در مقوله عفاف و حجاب شد و بیان کرد: باید ملاحظات رعایت شود و در این زمینه اقدامات ایجابی در دستور کار است.

وی به اجرای طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در استان اشاره و بیان کرد: گیلان از استان‌های برتر در اجرای این طرح است و باید در تمامی مدارس استان و گسترده‌تر از جامعه هدف با حمایت استان برگزار شود.

زارع در ادامه بر ضرورت استفاده از فناوری‌های جدید و فضای مجازی در اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت همه دستگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌ها جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب بیشتر بهره گیریم.

استاندار گیلان با اشاره به آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای دستورالعمل‌های مربوط به عفاف و حجاب خاطرنشان ساخت: دستورالعمل رعایت عفاف و حجاب به‌زودی به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ می‌شود.

۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۲۳
تعداد بازدید : ۴۹۵
Loading

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید