اعضای کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی برنامه‌های نوار ساحلی آستارا که در تابستان امسال برای رونق گردشگری تلاش کرده‌بودند، با حضور مسئولان محلی تجلیل شدند.
فعالان فرهنگی ستاد ساماندهی ساحل آستارا تجلیل شدند
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا ،‌‌ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز چهارشنبه در آئین تجلیل فعالان فرهنگی نوار ساحلی در اداره ارشاد این شهرستان گفت: در تابستان امسال هشت جشنواره فرهنگی و هنری نظیر ازدواج سنتی، غذاهای محلی و ورزش های بومی با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی ساحل در طرح های ساحلی برگزار و باعث جذب و ماندگاری گردشگران شد.

شاپور تشرینی افزود: برنامه‌های فرهنگی در ساحل آستارا از شش سال قبل اجرا می‌شود و امسال سه گروه از هنرمندان بومی و استان گیلان جهت پرکردن اوقات فراغت شهروندان و مسافران، برنامه اجرا کردند.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های فرهنگی در آستارا به سبب موقعیت مرزی این شهرستان از اهمیت برخوردار است و موضوعاتی همچون ازدواج سالم، اعتیاد، اقتصاد مقاومتی و جمعیت باید مورد توجه هنرمندان باشد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا هم گفت: برپایی نمایشگاه صنایع دستی در حاشیه برنامه های فرهنگی در نوار ساحلی باید مد نظر قرار گیرد تا در کنار حمایت از تولیدات ملی، جلوه های فرهنگ و هنر بانوان این شهرستان معرفی شود.

پردل امیری نژاد افزود: طرح سالمسازی سفیر امید آستارا با حدود ۱۰ هکتار مساحت، بهترین فضا و فرصت برای اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی است و جشنواره فرهنگی اقوام ایرانی به زودی در آستارا برگزار خواهد شد.

۱۹ دی ۱۳۹۸ ۰۰:۳۱
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا |
تعداد بازدید : ۲۷۲
کلیدواژه ها: فعالان فرهنگی ستاد ساماندهی ساحل آستارا تجلیل شدند
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید