مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

برگزاری ۱۵۰ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با دهه فجر در گیلان

برگزاری ۱۵۰ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با دهه فجر در گیلان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت، گفت: ۱۵۰ برنامه فرهنگی و هنری به‌مناسبت دهه فجر امسال در استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه چهارشنبه (18 دی 98) در نشست ستاد گرامیداشت دهه فجر در سالن شهید انصاری استانداری گیلان اظهار کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ایام دهه مبارک فجر شاهد اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح استان هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: با وجود اینکه کمیته فرهنگی و هنری دهه فجر استان هنوز به تجمیع نرسیده است ولی 150 برنامه فرهنگی و هنری برای دهه فجر امسال در نظر داریم.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه فجر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مرکز استان و شهرستان‌ها برنامه‌ریزی شده است، گفت: پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت، اکران همزمان فیلم‌های جشنواره فیلم فجر برای پنجمین سال متوالی و فینال جام باشگاه‌های کتابخوانی گیلان با حضور کودکان و نوجوانان در دهه فجر سال جاری برگزار می‌شود.

فاضلی به ویژه‌برنامه "چله انقلاب" در سال گذشته اشاره و تأکید کرد: خوشبخاته این برنامه که به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برگزاری تئاترهای خیابانی و صحنه‌ای از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه فجر است، گفت: نمایشگاه هنرهای تجسمی اعم از عکس، نقاشی و... از دیگر برنامه‌های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه مجتمع‌های فرهنگی و هنری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان‌های استان نیز برنامه‌های متنوعی را در طول ایام دهه فجر تدارک دیده‌اند، گفت: اکران فیلم، عصری با شعر، نمایشگاه کتاب، رونمایی از کتاب و اجرای صحنه‌ای اعم از موسیقی و تئاتر از دیگر برنامه‌هایی است که برای دهه فجر امسال برنامه‌ریزی شده است.

۱۹ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۶۷۲

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید