برگزاری دوره آموزشی «هر مادر یک مربی» در کانونهای مساجد گیلان

برگزاری دوره آموزشی «هر مادر یک مربی» در کانونهای مساجد گیلان
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری دوره آموزشی «هر مادر یک مربی» در قالب طرح ملی کوثر رسالت در کانون‌های مساجد استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد با بیان اینکه دوره آموزشی «هر مادر یک مربی» در قالب هفتمین دوره طرح ملی کوثر رسالت ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان اجرا می‌شود، گفت: این دوره آموزشی سه روزه در ۱۰ استان منتخب کشور برگزار می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تصریح اینکه استان اردبیل ستاد اجرایی این دوره آموزشی است افزود: گیلان، سمنان، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و اردبیل استان‌های منتخب در اجرای این طرح هستند.

وی با بیان اینکه این دوره ویژه مادران و مربیان تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری کودک‌محور مساجد استان است اظهارداشت: در این دوره که به‌صورت کارگاهی و همایشی برگزار می‌شود، مادران با شیوه‌های نوین تدریس قرآن و نماز به کودکان آشنا می‌شوند.

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد ادامه داد: در این دوره حداقل ۵۰ نفر از مادران دارای فرزندان کمتر از ۱۰ سال به‌منظور آموزش قرآن‌آموزی صحیح به کودکان و راه‌های تربیت صحیح آموزه‌های اسلامی به فرزندان شرکت می‌کنند.

وی به محتوای آموزشی طرح «هر مادر یک مربی» اشاره و بیان کرد: محتوای آموزشی این دوره نیز شامل کارگاه تصویری حفظ و روخوانی قرآن با بازی، نماز شکوفه‌ها، آموزش مفاهیم سوره‌های کوچک با شعر کودکانه، زنگ دوستی با کودک، دعوت خوش کودکان به نماز، کودک قانونمند و باهوش و پاسخ به سوالات کودک است.

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی عصر روز شنبه (۲۱ دی) در کانون ام ابیها(س) رشت آغاز شده و امروز (یکشنبه، ۲۲ دی) در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت پایان می‌یابد.

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۹۲

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید