رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن:

نقش رسانه ها در مشارکت مردم در انتخابات اهمیت زیادی دارند

نقش رسانه ها در مشارکت مردم در انتخابات اهمیت زیادی دارند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن بر اهمیت نقش رسانه در ترغیب مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن، یوسف نیک انجام در نشست فرماندار و اعضای شورای تأمین شهرستان با اصحاب رسانه با محوریت «باید و نبایدهای انتخابات»؛ بر اهمیت نقش رسانه در مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

وی افزود: اهمیت انتخابات مجلس بر کسی پوشیده نیست و وظیفه همگان در این راستا ترغیب مردم برای شرکت در این کارزار رقابتی است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاذ اسلامی شهرستان همچنین خبرنگاران را در شهرستان فومن از نظر کیفی و کمی در سطح بالایی در میان شهرهای استان ارزیابی کرد.

فرماندار فومن: رسانه یکی از ابزار مهم اطلاع رسانی است

در این نشست محمدرضا محسنی نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با بیان اینکه این نشست با هدف هم اندیشی برگزار شده است، یادآور شد: رسانه یکی از ابزار مهم اطلاع رسانی است و اگرچه انتشار آزاد اطلاعات جزو حقوق اصلی یک جامعه است اما انتظار داریم که فضا به گونه‌ای مدیریت شود که دچار چالش نباشیم.

فرماندار شهرستان فومن بر ضرورت جلوگیری از ایجاد تنش توسط رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: کمک به دولت و نظام یکی از بزرگترین نقش‌های رسانه است.

محسنی با بیان اینکه نباید فضای نا امیدی و سیاه‌نمایی که دشمن به دنبال آن است را ترویج کنیم، افزود: دولت‌ها خدمات خود را درچارچوب نظام عرضه می‌کنند.

محسنی با بیان اینکه خدمات دولت در دهه فجر باید برای مردم بیان شود، افزود: تمام ادارات موظف به ارائه گزارش عملکرد به رسانه‌ها هستند.

 فرماندار فومن در ادامه سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت را ارکان انتخابات عنوان کرد و گفت: رسانه‌ها در همه ارکان انتخابات نقش دارند زیرا اگر فضای مناسب برای رقابت کاندیدا فراهم شود، مشارکت نیز بالا می‌رود.

محسنی افزود: اگر نقد نباشد جامعه خواهد مرد اما انتظار این است که در ارائه نقدها از دایره انصاف خارج نشویم.

فرماندار فومن یادآور شد: توهین، تخریب و شبهه افکنی درخصوص داوطلبان چه نسبت به همدیگر و چه از سوی رسانه ها خلاف قانون است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فومن در این نشست با بیان اینکه اهمیت و نقش خبرنگاران در موضوعات مختلف قابل توجه است با اشاره به نقش محوری خبرنگاران در افزایش شور و نشاط انتخاباتی گفت: در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش تعیین کننده خبرنگاران حائز توجه است.

سرهنگ انساندوست با بیان اینکه تنها دو ماه به انتخابات باقی مانده یادآور شد: از خبرنگاران درخواست می‌شود با حساسیت دقیق خبرهای انتخاباتی را منتشر کنند.

وی با بیان اینکه بصیرت خبرنگاران می‌تواند در فضای مجازی برای نیل به اهداف جمهوری اسلامی کمک‌ کند، گفت: انتظار می‌رود خبرنگاران تحت تأثیر موضوعات حاشیه‌ای قرار نگیرند و در تهیه خبر دقت کافی داشته باشند.

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۱۰۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید