از 21 تا 28 دی ماه؛

"زمستان ۶۶" بر صحنه تئاتر رشت

"زمستان ۶۶" بر صحنه تئاتر رشت
نمایش "زمستان ۶۶" نوشته محمد یعقوبی به کارگردانی امین موسی پور از 21 تا 28 دی ماه در رشت روی صحنه است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، این نمایش برشی از زندگی روزمره یک خانواده در زمان موشک باران تهران در زمستان ۶۶ را روایت می کند.

"ما هر بار که صدای انفجار می شنیدیم خوش حال می شدیم. خوش حال از این که روی سر ما نیفتاد. دیگران رو نمی دونم، اما من کمی بعد از خوش حالی به شدت افسرده می شدم. وقتی فکر می کردم کسان دیگری زیر آوار مرده اند. چند بچه مرده اند. کسایی با یک دنیا امید و آرزو مرده اند. یه بار توی خیابون دیدم که یه لودر اجساد رو از زیر آوار بیرون می کشید. دیگه از ترس هیچ کاری نمی تونستم بکنم. هر لحظه انتظار داشتم یه موشک بالای سرم پایین بیاد. یه شب داشتم حمام می کردم صدای انفجاری شنیدم، گریه ام گرفت. من گریه کردم. از این که وضعی پیش نیومد لخت مادر زاد زیر آوار جسدم رو پیدا کنند خیلی خوش حال بودم. خودم رو مجسم می کردم، جسدم رو، با تن صابونی، لیف به دست، زیر آوار."

روح الله بخت شاهی، مهتاب مصلحی، سارا راکعی، ایمان قاطعی فر، نگین حبیبی، علی عاشوری، جاوید رئوفیان، محدثه کواکب در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

دستیار کارگردان مهتاب مصلحی، منشی صحنه فریبا رستگار، مدیر صحنه مریم سیفی، نور و صدا حسین نیکوکار، دستیار صحنه محمد غلامی ، طراح و مجری گریم مریم حدادی، طراح تیزر و عکاس هومن بزرگی و طراح دکور اسماعیل نظری هستند.

زمستان ۶۶

نمایش "زمستان ۶۶" از ۲۱ تا ۲۸ دی به جز چهارشنبه ۲۵ دی از ساعت ۱۸ در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت روی صحنه است.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیط این نمایش می‌توانند از طریق سامانهwww.haftsaz.com  اقدام نموده و یا به گیشه محل اجرا مراجعه نمایند. همچنین تهیه بلیط برای دانشجویان به صورت نیم‌بها می‌باشد.

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۹۵

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید