مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

۴۰۹ اثر به نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان ارسال شد

۴۰۹ اثر به نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان ارسال شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ارسال ۴۰۹ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان، گفت: این تعداد اثر توسط ۳۳ عکاس استان ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان همزمان با ایام‌الله دهه فجر در استان، اظهار کرد: فراخوان این جشنواره از اواسط آذرماه امسال منتشر و از عکاسان خواسته شد تا آثار خود را تا ۱۵ دی­ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه این جشنواره در رشته‌های عکس خبری در زمینه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، هنری و مذهبی برگزار می‌شود، افزود: با توجه به تمدید مهلت ارسال آثار تا ۲۲ دی‌ماه جاری، در نهایت ۴۰۹ اثر از ۳۳ عکاس ساکن شهرهای شهرهای رشت، آستارا، انزلی، لاهیجان، رضوانشهر و رودسر به دبیرخانه این جشنواره رسید.

فاضلی با اشاره به اینکه آثار ارسالی باید در بازه زمانی اول فروردین تا دهم دی‌ماه امسال در یکی از نشریات مکتوب و یا مجازی استان گیلان منتشر شده باشد، تصریح کرد: بیشترین آثار ارسالی در پایگاه‌های خبری 8 دی (8 نفر)، دیار میرزا (4 نفر) و گیل خبر (3 نفر)؛ و مابقی آثار نیز در صفحات 8 خبرگزاری سراسری، 2 نشریه چاپی استان و 7 پایگاه خبری و تحلیلی دیگر گیلان منتشر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه شرکت کنندگان در جشنواره را متولدین سال‌های 1355 تا 1380 تشکیل می‌دهد، گفت: میانگین سنی این افراد نیز 30 سال است که نشان از جوانی و پویایی این گروه از اهالی رسانه استان دارد. همچنین 24 شرکت کننده، آقا و 9 نفر از بانوان عکاس هستند.

وی یادآور شد: معرفی کارکرد عکس خبری در رسانه‌ها و نقش مهم رسانه‌ها در ارتقای سطح آگاهی جامعه، افزایش توانمندی‌های شناختی افراد جامعه در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی، و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و رسانه‌ای مرتبط در رسانه‌ها از اهداف جشنواره یادشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: زمان دقیق اعلام نتایج، برپایی نمایشگاه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره، به‌زودی از طریق تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به آدرس gilan.farhang.gov.ir و سایر رسانه‌های استان اعلام می‌شود.

نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس خبری گیلان با توجه به لزوم برجسته سازی تلاش عکاسان خبری در رویدادهای مهم مذهبی، رسانه‌ای و اجتماعی، به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه مطبوعات استان برگزار می‌شود.

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۸۷۵

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید