معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

نخستین شعبه خانه سینما در گیلان راه‌اندازی می‌شود

نخستین شعبه خانه سینما در گیلان راه‌اندازی می‌شود
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، برگزاری موفق همزمانی جشنواره فیلم فجر در استان را مورد توجه خانه سینما دانست و یادآور شد: به‌زودی نخستین شعبه خانه سینما در گیلان راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح با اشاره به همزمانی برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان گیلان، اظهار کرد: با نظر ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال ۱۴ فیلم در استان گیلان اکران خواهد شد.

وی با بیان اینکه گیلان جزو استان‌های با بیشترین تعداد فیلم اکران شده در جشنواره فجر است، افزود: امسال طرح جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» نیز ویژه کودکان و نوجوانان گیلانی همزمان با ایام‌الله دهه فجر به‌صورت رایگان در سانس صبح سینما میرزاکوچک رشت اکران می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سانس‌های ۱۶، ۱۸ و ۲۰ را ویژه اکران فیلم‌های جشنواره فجر در سینما میرزاکوچک رشت دانست و عنوان کرد: در صورت استقبال از فیلم‌ها در سانس ویژه ساعت ۲۰ نیز اکران خواهیم داشت.

مصباح با تأکید بر لزوم برگزاری یک جشنواره فرهنگی و هنری هدفمند و مخاطب‌محور، گفت: امسال بلیت میهمان توزیع نکردیم و تصمیم گرفتیم مخاطبان اصلی سینما در جشنواره حضور داشته باشند تا کیفیت این رویداد فرهنگی را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه استقبال مردم در جشنواره فیلم فجر روز به روز افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: اکران فیلم‌ها در گیلان از ۱۵ بهمن آغاز شده و تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. همچنین بعد از اکران سانس ۲۰، نشست نقد و بررسی فیلم‌ها با حضور منتقدان بومی در عمارت تاریخی شهرداری رشت برگزار می‌شود.

معاون امور هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جشنواره فیلم فجر را حاوی دو پیام کوتاه‌مدت و بلندمدت دانست و تصریح کرد: این مطالبه به‌حق مردم گیلان بود که فیلم‌های جشنواره فجر را در شهر خودشان ببینند و راهی تهران نشوند.

مصباح، برگزاری موفق جشنواره فیلم فجر در گیلان را مورد توجه خانه سینما دانست و یادآور شد: در جشنواره سال گذشته، جشنواره فیلم فجر گیلان یکی از سه استان برتر کشور با بیشترین تماشاچی بود لذا به‌زودی نخستین شعبه خانه سینما در گیلان دائر خواهد شد.

وی از برگزاری همایش تقدیر از سینماداران گیلان در ساعت ۲۰:۳۰ امروز (شنبه، ۱۹ بهمن) در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت خبر داد و اضافه کرد: اکران نقش مهمی در تولیدات سینمایی دارد و مالکان سینما این نقش اساسی را ایفا می‌کنند لذا تصمیم گرفتیم از سه پیشکسوت این عرصه در رشت تجلیل کنیم.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۲۰۵

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید