مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

اصحاب سینما در خلق لذت بصری به مردم نقش آفرینند

سینماگران استان گیلان تجلیل شدند
اصحاب سینما در خلق لذت بصری به مردم نقش آفرینند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: اصحاب سینما در زیبایی آفرینی و خلق لذت بصری به جامعه گیلان نقش آفرینی کرده و مردم را فرهیخته نگه‌‌ داشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه شنبه (۱۹ بهمن) در مراسم تجلیل از اصحاب سینمایی استان گیلان که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار شد، گفت: نیرویی که همه ما را به هم پیوند می‌زند عشق است و همین عشق، سینماداران را مدت‌های طولانی در سینماها سرپا نگه‌داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه اگر چراغ‌گردانی و بلیت‌فروشی سینماگران نبود، مردم برای ورود به سینما لذتی نمی‌بردند، افزود: برخورد مناسب عوامل سینما از جمله باجه بلیت‌فروشی در مخاطب تاثیر بسیاری دارد.

وی تصریح کرد: اصحاب سینما در زیبایی‌آفرینی و خلق لذت بصری به جامعه گیلان نقش‌آفرینی کرده و مردم را فرهیخته نگه‌‌ داشته‌اند.

فاضلی با اشاره به برنامه‌های حوزه سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، خاطرنشان کرد: ‌تجلیل از اصحاب سینمایی و برگزاری نقد فیلم به همت انجمن سینمای جوان از جمله این برنامه‌هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ابراز امیدواری کرد که روزی اکران همزمان فیلم‌های جشنواره فجر در همه شهرستان‌ها انجام شود و تمام ایران به فیلم‌های برگزیده رأی بدهند.

آیین تجلیل از اصحاب سینمایی استان گیلان

در پایان مراسم از 13 نفر از اصحاب سینمایی استان از جمله خانواده مرحوم آمنه دهقان «مدیر فقید اداره سمعی، بصری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان» به‌پاس سال‌ها خدمت در حوزه سینمایی استان، مدیران 9 سینمای سراسر استان و 3 تن از بازنشستگان سینما میرزاکوچک رشت تقدیر به عمل آمد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴
تعداد بازدید : ۲۸۷
Loading

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید