به مناسبت دهه فجر؛

برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در تالش برگزار شد

برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در تالش برگزار شد
جشن بزرگ انقلاب، محفل انس با قرآن و همایش گفتمان گام دوم انقلاب اسلامی از جمله برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش بود که به مناسبت دهه فجر در این شهرشتان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش، بهرام خوشحال گفت: اداره فرهنگ ارشاداسلامی تالش با همکاری کانون فرهنگی و هنری عاشقان موعود، هیئت امنای مسجد جامع بازار لیسار   و دهیاری و شورای اسلامی شهر لیسار  به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر محفل انس با قرآن را روز دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ در مسجد جامع بازار لیسار برگزار نمود.

وی ادامه داد: در این مراسم که با حضور مسئولین و روسای ادارات و نهادها  ، جمع کثیری از زنان و مردان  مومن   برگزارگردید پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، حافظان و قاریان برجسته استانی قرآن کریم به قرائت قرآن پرداختند . پس از آن  به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی مراسم مداحی و عزاداری برگزار گردید. در خاتمه در این مراسم معنوی ،  به برندگان مسابقه فرهنگی و هنری  هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی تالش افزود: همچنین این اداره با همکاری کانون فرهنگی و هنری سید الشهدا(ع)   ، هیئت امنای مسجد عباسیه  و دهیاری و شورای اسلامی اولکری طولارود به مناسبت گرامیداشت دهه فجر محفل انس با قرآن را شامگاه یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۸ در مسجد عباسیه اولکری طولارود  برگزار کرد.

خوشحال گفت: دراین مراسم که با حضور بخشدار بخش مرکزی ، جمع کثیری ازمسئولین و روسای ادارت و نهادها ،  زنان و مردانمومنبرگزارگردید پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، حافظان و قاریان برجسته استانی قرآن کریم به قرائت قرآن پرداختند . پس از آن حجت الاسلام و المسلمین پور شهباز مسئول کانون فرهنگی و هنری سید الشهدا (ع ) طولارود ضمن  عرض خیر مقدم به حضور گسترده در راهپیمایی بیست و دوم بهمن و همچنین حضور در پای صندوق رای مجلس یازدهم تاکید کرد .سپس حجت الاسلام و المسلمین یوسفی رییس اداره تبلیفات اسلامی تالش درخصوص  نقش قرآن در زندگی و سعادت بشر مطالبی را بیان کرد . در خاتمه در این مراسم معنوی به بیش از سی نفر از برندگان مسابقه فرهنگی و هنریهدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

وی اضافه کرد: اداره فرهنگ وارشاداسلامی تالش با همکاری کانون فرهنگی وهنری  عاشقان ولایت و هیئت امنای مسجد جامع انوش محله جوکندان همایش گفتمان گام دوم انقلاب اسلامی را روز دوشنبه   ۲۱ بهمن ماه ۹۸  در مسجد جامع انوش محله جوکندان برگزار نمود . دراین همایش حجت الاسلام والمسلمین  مقدم امام جماعت مسجد جامع انوش محله جوکندان    در خصوص نقش ولایت فقیه و مردم  درگام دوم انقلاب اسلامی  و شهادت  سپهبد شهید قاسم سلیمانی مطالبی را بیان کرد پس از آن مراسم مداحی و عزاداری توسط کربلایی عسگر رضوانی برگزارشد.

به گفته رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش؛ گروه طبیعت گردی و گردشگری سرزمین تالش ( تالش لند ) با همکاری اداره فرهنگ وارشاداسلامی تالش  به منظور گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر ، جشنواره  فجر نور را روز ۲۱ بهمن ۹۸ درمحل اداره فرهنگ وارشاداسلامی تالش برگزار نمود . دراین مراسم که با حضور مهدوی فرماندار ، مسئولین و روسای ادارات و نهادها و  مردم فرهنگ دوست شهرستان تالش برگزار گردید ، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید ، مهدوی فرماندار تالش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر در خصوص نقش حضرت امام (ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و لزوم شرکت  مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور در پای صندق های رای مجلس یازدهم مطالبی را بیان نمود .سپس گروه موسیقی صبای اداره فرهنگ وارشاداسلامی تالش به اجرای ترانه های محلی تالشی پرداخت.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
تعداد بازدید : ۱۵۴

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید