مهرداد آبسالان؛

کارگردان گیلانی در همایش ملی تئاتر سردار آسمانی تقدیر شد

کارگردان گیلانی در همایش ملی تئاتر سردار آسمانی تقدیر شد
«مهرداد آبسالان» کارگردان گیلانی، روز گذشته در اختتامیه همایش ملی تئاتر «سردار آسمانی» تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، آئین اختتامیه همایش ملی تئاتر سردار آسمانی، عصر چهارشنبه 23 بهمن‌ماه 98 با حضور «سردار آزادی» معاون فرهنگی و هنری سازمان بسیج مستضعفین، «امیرحسین شفیعی»، «حمید نیلی» مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، «مالک سراج»، «محسن سلیمانی فارسانی»، «حسین مسافر آستانه»، «رجبی معمار» رییس خانه هنرمندان و جمعی دیگر از فرماندهان نظامی و مدیران و اهالی تئاتر کشور در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس پایتخت برگزار شد.

حمید نیلی در ابتدای این مراسم در خصوص همایش تئاتر سردار آسمانی اظهار داشت: در این همایش 37 گروه نمایشی از استان‌های مختلف اعلام آمادگی کردند که 16 گروه برای اجرا انتخاب شدند. همچنین برگزاری نمایش خاطره به منظور خلق نمایشنامه با موضوع سردار سلیمانی از برنامه‌های این همایش است که به‌زودی این نمایشنامه‌ها در قالب کتابی منتشر خواهد شد.

وی افزود: تا آغاز جشنواره تئاتر مقاومت سعی می‌کنیم اجرا‌های مرتبط با سردار سلیمانی ادامه پیدا کند.

در پایان این مراسم از آثار همایش ملی تئاتر سردار آسمانی تجلیل شد که در بین هنرمندان مطرح کشور، از تنها کارگردان گیلانی جمع نیز «مهرداد آبسالان» کارگردان نمایش «سردار آسمانی» با تقدیرنامه و تندیس جشنواره تقدیر به‌عمل آمد.

در حاشیه این مراسم نیز پرفورمنس آرت «سرباز» به کارگردانی «پژمان شافعی» با موضوع زندگی سردار شهید سلیمانی اجرا شد.

همایش ملی تئاتر سردار آسمانی به‌منظور ادای دین هنرمندان تئاتر کشور به ساحت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سرداران شهید جبهه مقاومت، با همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت مرکز هنر‌های نمایشی، بنیاد فرهنگی روایت فتح و مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد، به دبیری «امیرحسین شفیعی» از 10 تا 23 بهمن‌ماه جاری در پایتخت برگزار شد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۲۴۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید