مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

بالغ بر 20 هزار فعالیت فرهنگی و هنری طی سال 98 در گیلان

بالغ بر 20 هزار فعالیت فرهنگی و هنری طی سال 98 در گیلان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از انجام بیست هزار و 189 فعالیت فرهنگی و هنری طی سال گذشته در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، صبح امروز در گفت و گو با رسانه‌ها با اعلام این خبر افزود: 15 هزار و 49 مورد از این فعالیت‌ها مربوط به معاونت امور فرهنگی و رسانه است که اعم از برگزاری برنامه‌های مختلف شعر، داستان و قصه، نقد و بررسی و رونمایی کتاب، ترویجی کتاب و کتابخوانی و مسابقات کتاب، جشنواره‌ها، نشست‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی فرهنگی، رسانه‌ای و قرآنی می‌باشد.

به گفته وی؛ اعطای مجوزهای مختلف از جمله موسسات قرآنی، کانون‌ها و موسسات تبلیغاتی، نشریات و پایگاه‌های خبری و تبلیغات محیطی و آگهی‌های رسانه‌ای از دیگر فعالیت‌های معاونت مذکور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: سه هزار و 617 فعالیت نیز طی سال 98 در حوزه معاونت امور هنری و سینمایی این اداره‌کل انجام شد که برگزاری جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌های متعدد در حوزه‌های مختلف هنری از جمله نمایش، موسیقی، تجسمی، نقاشی، خوشنویسی، عکس، سینمایی، مد و لباس و... از جمله این فعالیت‌ها است.

فاضلی با اشاره به صدور مجوزهای مختلف فعالیت در معاونت امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی سال گذشته، تصریح کرد: مجوز تولید 111 فیلم مستند و کوتاه، اجرای 351 نمایش با 1388 نوبت اجرا در 24 سالن استان با ظرفیت کل شش هزار و 321 صندلی، اجرای 163 موسیقی صحنه‌ای اعم از سنتی، پاپ و محلی با 219 اجرا و حدود 40 هزار مخاطب، مجوز فعالیت سه نگارخانه جدید در گیلان و مجوز برپایی 111 نمایشگاه هنرهای تجسمی، 86 نمایشگاه عکس و 20 نمایشگاه خوشنویسی با بیش از 50 هزار نفر بازدید از آن جمله است.

وی افزود: هزار و 131 فعالیت مشترک حوزه این دو معاونت نیز اعم از بزرگداشت مفاخر، مشاهیر و شخصیت‌های فرهنگی و هنری، جنگ‌های شادی، جشن اعیاد، سوگواره‌ها و برنامه مناسبتی طی سال 98 برگزار شده است.

فاضلی با بیان اینکه 392 فعالیت شاخص در سال گذشته توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان انجام شده است، اظهار کرد: برگزاری 48 دوره آموزشی با بیش از 500 ساعت آموزش برای همکاران ما در سراسر استان، صدور 183 مورد مجوز اشتغال خانگی، اعطای 161 مورد تسهیلات خود اشتغالی و برگزاری سه دوره آزمون استانداردهای مهارتی حوزه فرهنگ و هنر از فعالیت‌های معاونت مذکور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاران خود، گفت: همه همکاران ساعی بنده در سراسر استان، بدون هیچ‌گونه چشم‌داشت مادی و به طور مستمر برای ارتقای سطح فرهنگ و هنر استان در تلاش هستند و از اصحاب فرهیخته رسانه انتظار دارم که در اطلاعرسانی مناسب فعالیت این عزیزان همانند گذشته کمال همکاری را داشته باشند.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۴۹۲

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید