با هدف اجرای رزمایش کمک مومنانه؛

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی املش در سال 99 برگزار شد

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی املش در سال 99 برگزار شد
نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی املش در سال 99 با هدف اجرای رزمایش کمک مومنانه و چگونگی جذب کمک های خیرین در کانون معصومیه سلام الله علیها این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان صبح روز یکشنبه 28 اردیبهشت 99 با حضور امام جمعه - نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی - فرماندار و اعضای ستاد شورای فرهنگ عمومی و با هدف اجرای رزمایش کمک مومنانه و چگونگی جذب کمک های خیرین برای کاهش آسیب های اجتماعی در کانون معصومیه سلام الله علیها برگزار شد.

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط رییس این اداره و دبیر شورای فرهنگ عمومی ، وی ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امیر مومنان و لیالی قدر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای ستاد و تبریک روز روابط عمومی ، اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته در موضوع آسیب های اجتماعی و قرائت دستور کار جلسه امروز داشتند.

در ادامه ، مهندس رنجبر فرماندار املش ضمن عرض تسلیت ایام و برشمردن مناسبتهای پیشرو از جمله گرامیداشت روز روابط عمومی و روز قدس و سایر مناسبتهایی که در آن قرار داریم ، یکی از بهترین جایگاه هایی که میتوان پیرامون فرهنگ جامعه تصمیمگیری و اجرایی نمود را جایگاه شورای فرهنگ عمومی دانستند.

ایشان با توجه به شرایط به وجود آمده و متاثر از ویروس کرونا و با توجه به دستور اکید رهبر معظم انقلاب به همه دستگاهها در راستای استفاده از ظرفیت کشور برای کمک به مردم آسیب دیده با همکاری سپاه پاسداران، دستگاههای متولی امور محرومین و استفاده از ظرفیت خیرین در انجام این کار بزرگ رابسیار حائزاهمیت دانستند.

در ادامه امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با قرائت دعای سلامتی امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین در این ماه با عظمت و عرض تسلیت ایام لیالی قدر یکی از پسندیده ترین کار هایی که نزد خداوند از ارج و قرب بسیاری برخوردار است را پرداختن به مسئله مواسات و همدلی در دستگیری از نیازمندان جهت کاهش آلام مردم و جلوگیری از کمبودهای ناشی از عدم تأمین معیشت برای کاهش آسیب اجتماعی پیرو منویات مقام معظم رهبری مطالبی را عنوان نمودند.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه املش سرهنگ یحییپور نیز در ادامه جلسه ، ضمن عرض تسلیت ایام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مومنین آمادگی سپاه پاسداران و همه ردههای بسیج شهرستان تحت فرمان ولی امر مسلمین برای مقابله با فقر و کمبودهای ناشی از ویروس کرونا و ضرر و زیان های فراوانی که مردم و اقشار آسیب پذیر در این راستا دیدهاند مطالبی را عنوان نمودند.

وی گفت : از ابتدای اجرای طرح مواسات نیز سپاه املش در کنار خیرین و مردم مومن و پس از صدور دستور رهبر معظم انقلاب در یاری رساندن به مردم آسیبپذیر در کنار آنان برای خدمت رسانی آماده بوده و هست که در بحث مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا، ضدعفونی کردن معابر ادارات و مدارس و همچنین طرح مواسات و کمک مومنانه همچنان در صحنه حضور فعال و گسترده داشته و دارد و هرجا نیاز باشدبا تمام توان حواهد بود.

در ادامه این جلسه نماینده شهرستان جناب دکتر عباسی ضمن عرض تسلیت ایام به تشریح فعالیتهای کلیه واحدهای خدمات رسانی و ارکان تصمیم گیری و اجرایی کشور ، کادر درمانی و سایر دستگاههای متولی، مجلس شورای اسلامی را به عنوان مرجعی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی با تصویب قوانین مرتبط بر شمردند و با توجه به فرمان مقام معظم رهبری وظیفه همگان را تبعیت از فرامین ایشان جهت پیشبرد اهداف و آرمانهای جامعه امری بسیار مهم و ضروری دانستند و از ابتدای طرح مواسات نمایندگان مجلس نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته تا این امر به نحو احسن در جامعه به اجرا درآید و هر جایی که احتیاج به همراهی و هم افزایی مجلس با مردم بوده ، همواره در کنار ایشان قرار گرفتهاند.

در پایان جلسه به چهار تن از مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان ، و ۲۱ تن از فعالین خبری، خبرنگاران و فعالین فضای مجازی لوح تقدیر و هدایایی تقدیم گردید.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۲۷۴

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید