معرفی برگزیدگان مسابقه مجازی شعر و متن ادبی "بعد از همه ی اشیا"

معرفی برگزیدگان مسابقه مجازی شعر و متن ادبی "بعد از همه ی اشیا"
اسامی برندگان مسابقه مجازی شعر و متن ادبی "بعد از همه ی اشیا" ویژه نویسندگان گیلانی در ماه مبارک رمضان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، برگزیدگان مسابقه مجازی شعر و متن ادبی با عنوان "بعد از همه ی اشیا" ویژه ماه مبارک رمضان مشخص شدند . این همایش به همت انجمن شعر و ادب شهرستان رشت و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و همچنین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی  شهرداری رشت در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار شد.

 از اهداف برگزاری این همایش تلاش جمعی از نویسندگان و شاعران گیلانی برای تولید محتوای ادبی متناسب با مناسبت های آیینی ماه مبارک رمضان عنوان شده است.

 یکصد و دوازده اثر شامل شعر و متن ادبی به زبان های فارسی و گیلکی از شاعران جوان و مطرح گیلانی به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد ، که آقایان علیرضا صدیق و آرش واقع طلب و خانم ها مریم فرجی و مرضیه فرمانی ، داوری آثار رسیده را بر عهده داشتند.

 از معیارهای اشاره شده از سوی داوران برای انتخاب آثار برگزیده می توان به نکات زیر اشاره نمود : 1 - موضوعیت " یعنی تناسب و هم راستایی کلی اثر با موضوعات محوری – 2. رعایت اصول اولیه عناصر شعری با توجه به تعاریف پذیرفته شده شعر از جمله صور خیال و موسیقی های بیرونی و درونی آن – 3. توجه به حرکت مناسب و مطلوب زبان به فراخور مضامین و ترکیبات جدید  - 4. در بخش گیلکی ، وفاداری به دستور نانوشته ولی پذیرفته شده زبان گیلکی به نحوی که هرگونه شائبه ترجمه شده یک شعر فارسی ازبین رفته باشد  - 5. توجه به تازگی ، طراوت و صمیمیت مضامین – 6. احترام به سهم مخاطب – 7. توجه به فرم ذهنی و تشخص زبانی.

 اسامی برگزیدگان این مسابقه عبارتند از :  موضوع : رمضان ، ماه خدا  ( اکرم حیدری ، سامره ابقایی ، معصومه فرمانی ) - موضوع : مناجات و راز و نیاز با خالق هستی ( زهرا سیاوش آبکنار ، رضا نیکوکار ، صفورا بخشی ، سید حسین احمدپور ، زهرا علیزاده ، نسیم قویدل  ) - موضوع : شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) ( محمدرضا میرزاده ، مهدی ( مهران ) ساغری ، صدیقه کشتکار ، طاهره ابراهیم زاده ، سمیه قربانپور ، حسینعلی صادقی سرشت ) - موضوع بخش ویژه : روز جهانی قدس ( شهاب الدین رهنما ، مجتبی صفدری ، وحیده تقی پور ، صدیقه شعبانزاده ، محمدتقی رستمی ، آنیتا قربانعلی زاده ، امین معتمد ).

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۴۷۵

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید