مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

ثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا

ثبت نام ۵۵ واحد فرهنگی و هنری گیلان در سامانه کارا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه تا به امروز ۵۵ واحد فرهنگی و هنری استان برای دریافت تسهیلات حمایتی در سامانه کارا ثبت نام کرده اند، گفت: زمان برای ثبت نام ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، با اشاره به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در پی شیوع ویروس کرونا به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری، اظهار کرد: تعطیلی فعالیت‌ها سبب آسیب به بخش‌های مختلف در کشور شده است.

وی با بیان اینکه دولت در همین راستا، برنامه‌هایی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی کرده است، افزود: پرداخت تسهیلات یکی از برنامه‌های حمایتی دولت است که در همین راستای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایط را برای ثبت نام از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در حوزه فرهنگ و هنر برای دریافت این تسهیلات در سامانه کارا فراهم کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به شرایط ثبت نام فعالان فرهنگی و هنری در این سامانه، افزود: صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری که دارای کد کارگاهی بیمه هستند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

فاضلی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها، تا امروز ۵۵ مورد در حوزه فرهنگ و هنر استان گیلان در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، گفت: کانون تبلیغاتی دو مورد، مؤسسه انتشاراتی هشت مورد، مؤسسه فرهنگی دو مورد، خدمات فرهنگی سه مورد، چاپ دو مورد، دفاتر امور مطبوعاتی ۹ مورد، فیلمبرداری و عکاسی ۱۶ مورد، آموزش موسیقی چهار مورد، نمایش یک مورد، ویدئو کلوپ یک مورد، بازی‌های کامپیوتری سه مورد، دارالترجمه یک مورد و تفریحی گردشگری سه مورد تاکنون ثبت نام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری همچنان برای ثبت نام در این سامانه فرصت دارند، تصریح کرد: به بزودی شرایط برای ثبت نام متقاضیان فاقد کد کارگاهی بیمه در این سامانه فراهم خواهد شد.

فاضلی با بیان اینکه ۲۰ بانک و مؤسسه مالی برای پرداخت تسهیلات پیش بینی شده است، افزود: فعال بودن کسب و کارها، تعدیل نکردن نیروها و عدم استفاده از بیمه بیکاری از سال گذشته تاکنون از شرایط دریافت تسهیلات است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مبلغ پرداختی تسهیلات را برای واحدهای تعطیلی اجباری ۱۶ میلیون تومان و برای واحدهای فعال تعطیل نشده ۱۲ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از مهر ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۳۵۶

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید