دیدار با شاعر چایی باغ های لاهیجان

دیدار با شاعر چایی باغ های لاهیجان
مدیره فرهنگی لاهیجان با همراهی یکی از پژوهشگران شهرستان به دیدار شاعر توانای لاهیجی احمد پرمهر یابنده رفت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، در ادامه دیدار با اهالی فرهنگ و هنر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  شهرستان پیش از ظهر یکشنبه بیست وسوم شهریور در منزل احمدپرمهریابنده حضوریافت.

 در ادامه روال سال های اخیر که متولی فرهنگ و هنر شهرستان لاهیجان به دیدار پیشکسوتان و  مفاخر شهرستان می رود،پیش از ظهر یکشنبه بیست و سوم شهریورماه، نگار نادری رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با همراهی محمود اصغری از پژوهشگران شهرستان به دیدار شاعری رفتند که مدتی است در بستری بیماری است.

 احمد پرمهر یابنده که متخلص به "ا.شالیزار" است به سال ۱۳۴۳خورشیدی درشهرستان لاهیجان متولد شد.تحصیلات ابتدایی و متوسطه را درلاهیجان و تحصیلات تکمیلی دانشگاهی را  در شهرستان بابل مازندران باتمام رساند و از سال ۱۳۶۳ خورشیدی به عنوان مدرس شیمی در مدارس رودبار ولاهیجان و سیاهکل مشغول بکار شد.وی پس از سی سال تدریس به سال ۱۳۸۸ بافتخار بازنشستگی از آموزش پرورش نائل آمد.

 وی از نوجوانی شعر می سرود و متاسفانه درایام اشتغال موفق به چاپ و نشر سروده هایش نگشت و پس از بازنشستگی این فراغت حاصل شد تا بتواند مجموعه های شعر خود را به چاپ برساند.

 ازجمله آثار اومی توان به مجموعه شعرهای فارسی و گیلکی؛بیا نقطه شویم، باهار په صدا( صدای پای بهار)،همیشه دوستت داشته ام،درخت آغاز می شود، اندیشه های خیس،وئره جلفه جا( گذرگاه عمیق رودخانه)،عاقبت چلچله، تا برگ ریز خزان، خاطره ی دست های ‌پشیمانی وبوی نعناع پیراهنم،اشاره کرد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۳۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید