مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

وجود فقر فرهنگی در جوامع از فقر مادی خطرناک‌تر است

وجود فقر فرهنگی در جوامع از فقر مادی خطرناک‌تر است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، وجود فقر فرهنگی در جوامع را از فقر مادی خطرناک‌تر دانست و گفت: در کنار خواندن کتاب باید تدبر و اندیشه نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در اختتامیه چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان گیلان که در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه همه می‌توانند در زمینه ضرورت توجه به کتاب و کتابخوانی صحبت کنند، اظهار کرد: امروز علاوه بر توجه به این حوزه باید به بخش‌های دیگر نیز توجه کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه برای بهتر شدن جهانی با این همه تاریکی باید بخوانیم، بیاندیشیم و بسازیم، افزود: همه ما به‌عنوان یک فرد باید برای این جهان تلاش کنیم، زیرا بروز هر گونه مشکل و آسیب تنها به یک فرد و یا یک کشور آسیب نخواهد زد بلکه همه مردم و جوامع را درگیر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تنها بخشی از فقر مربوط به مسائل مالی است، گفت: زمانی که جامعه دچار فقر فرهنگی شود بسیار آسیب‌پذیر خواهد شد؛ بنابراین باید تلاش کنیم فاصله فقر فرهنگی در جوامع کاهش یابد.

فاضلی با بیان اینکه اگر بتوانیم فردی را به سمت دانایی سوق دهیم بسیار حائز اهمیت است و با مسائل مادی قابل مقایسه نیست، ادامه داد: همین اقدامات کوچک و جزئی قطعاً در طولانی مدت تأثیرات عمیقی در جامعه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه تنها نباید به خواندن کتاب توجه شود بلکه باید در کنار آن برای بهتر شدن نیز تلاش کرد، افزود: امروز با توجه به فراوانی کتاب نیازمند اندیشیدن در کنار خواندن کتاب هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تأکید کرد: وجود افراد کتابخوان اما بی‌بصیرت قطعاً برای توسعه و پیشرفت جامعه و رفع تاریکی‌ها و مشکلات فایده نخواهد داشت.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۶۸
Loading

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید