رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به اهالی فرهنگ و ادب ، در گفتگو با رصدرودسر گفت : کتاب برای رشد دانایی و تعالی جامعه ، ابزار ارزشمندی است.
کتاب برای رشد دانایی و تعالی جامعه ابزار ارزشمندی است

به گزارش روابط عمومی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش ، سید عباس موسوی رییس این اداره در گفتگو با ثریا شعبانپور خبرنگار رصد رودسر با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی یک ضرورت و وظیفه همگانی است، گفت: کتاب برای رشد دانایی و تعالی جامعه بهترین ابزار است.

وی با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی است که با انجام برنامه های جامع در حوزه های کتاب وکارهای فرهنگی و هنری از فعالان این عرصه حمایت کرد.

موسوی ترویج فرهنگ کتابخوانی را یک ضرورت و وظیفه همگانی خواند و افزود :برای گسترش این امر فرهنگی باید همه اقشار و مسؤولان اهتمام ویژه ای داشته باشند .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش با اشاره به اینکه ، کتاب برای بالابردن رشد دانایی و تعالی یک جامعه بهترین ابزار است، تصریح کرد: برای حمایت از نویسندگان بومی شهرستان از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبالغی با عنوان خرید حمایتی از نویسندگان در نظر گرفته شد.

وی کتابخوانی را یکی از شاخصه های رشد فرهنگی جامعه خواند و گفت: سال گذشته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی دو مرحله بیش ازسه هزار جلد کتاب در حوزه های مختلف در راستای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه به دفتر امام جمعه املش اهدا شد.

موسوی در پایان با بیان اینکه تشکیل انجمن مفاخر یکی از برنامه های آتی اداره فرهنگ ارشاد اسلامی املش است،افزود: با شکل گیری این انجمن زمینه حمایت و حضور اصحاب فرهنگ ،هنر و اندیشه  در این انجمن بیشتر خواهد شد و همچنین برگزاری کنگره ها،همایش‌ها و برنامه هایی که ماهیت علمی و پژوهشی در قالب کشوری و بین المللی را دارد با کمک این انجمن و با توجه به سابقه پر بار وقدمت تاریخی املش برگزار می گردد.

۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۸
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش |
تعداد بازدید : ۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید