اولین جلسه انجمن مفاخر املش با حضور دکتر صفری رئیس انجمن مفاخر گیلان و با هدف پرداختن به موضوعات کلان فرهنگی و حوزه های تاریخی املش در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تشکیل شد.
نخستین نشست انجمن مفاخر املش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش ، اولین جلسه انجمن مفاخر شهرستان املش در تاریخ ۱۸آذر سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۶.۳۰ با حضوردکتر ابراهیم صفری رئیس انجمن مفاخرگیلان ،موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش،دکتر احمدی نژاد رئیس دانشگاه پیام نور لنگرود،دکتر نظریان رئیس دانشگاه پیام نور املش، دکتر آیت مظفری، آقاجانی فعال فرهنگی  وپژوهشگر،سرکار خانم پورمحمدی فعال فرهنگی و پژوهشگر و ذکری رئیس شورای شهر املش در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش تشکیل گردید.

در این جلسه ، آقاجانی از فعالان فرهنگی شهرستان املش ، ضرورت و اهمیت تشکیل شورای فرهنگ عمومی با توجه به اهمیت بالای این شهر در سطح دنیا پرداختند و از سابقه وجه تسمیه املش مطالبی عنوان نمودند.

در ادامه ، موسوی رئیس این اداره ضمن تقدیر از افراد برجسته و فرهیخته شرکت کننده در جلسه تشکیل  انجمن مفاخر در املش را به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر برشمردند و اینکه سابقه کهن و تاریخی املش و وجود بسیاری از علما بزرگان و افراد تاثیرگذار در املش بودند و هستند که نه تنها در حرکت علمی املش ، بلکه در کل کشور بعنوان ستاره درخشانی به خدمت پرداخته اند.

وی ادامه داد : در حال حاضر هم بسیاری از فرهیختگان املشی در سرتا سر دنیا به مردم در حوزه های مختلف خدماتی را ارائه می نمایند

دکتر ابراهیم صفری رئیس انجمن مفاخر گیلان در این نشست ، به ضرورت تشکیل انجمن در املش اشاره کردند و اینکه از جلسات آتی با توجه به حضور افراد بیشتری به بحث در خصوص برگزاری برنامه ها پرداخته شود.

وی گفت : با توجه به اینکه ترکیب انجمن از ۵الی ۷ نفر متشکل می شود ، تا جلسه آتی ، می بایست ترکیب اعضای اصلی  مشخص و مکان برگزاری جلسات در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش تشکیل گردد.

صفری در پایان اشعار داشت : پرداختن به موضوعات کلان فرهنگی و پرداختن به امور پژوهشی و حوزه های تاریخی و سیمای شهری برای بالا بردن سطح فرهنگی شهر باید جزء موضوعات و دغدغه های این انجمن باشد.

در ادامه هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود برای هر چه پربارتر کردن انجمن مفاخر املش مطالبی را عنوان و جلسه در ساعت ۱۸باذکر صلوات به پایان رسید.

۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۰
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش |
تعداد بازدید : ۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰
Loading

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید