به مناسبت هفته پژوهش در لاهیجان صورت گرفت:
به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش ازعلی امیری پژوهشگر حوزه فرهنگ در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان تقدیر شد.
تجلیل از پژوهشگرحوزه فرهنگ در  لاهیجان
 

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان؛ به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش در آئینی که باحضور یونس محمودی فرماندار و جمعی از مسئولین برگزار شد،از پژوهشگران برتر شهرستان  در سال 1400 تقدیر شد.

در بین این پژوهشگران برتر ، علی امیری پژوهشگر و محقق حوزه تاریخ استان گیلان که توسط مدیریت اداره فرهنگ واشاد اسلامی معرفی شده بود نیز حضور داشت.

از کتابهای پژوهشی و اسنادی  این محقق می توان به خاطرات میرزا احمدخان عمارلوئی، نامه های گیلان اسناد مکاتبات پراکنده اهالی گیلان به الکساندر خودزکو،اسناد حکام ولایات ایران به دربار قارجاریه ،نامه های لاسقاریدیس (گوشه های از پیشینه ابریشم در گیلان) ، برگهایی از اسناد دولتی گیلان در عصر مشروطه و بسیاری آثار دیگر اشاره کرد.

وی که در مرحله دفاع از رساله دکترای علوم سیاسی  از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان  اشتغال به کار دارد. در پیشه نامه این محقق لاهیجانی دبیری نخستین همایش تخصصی کاربرد سند در پژوهش های تاریخی گیلان،عضویت در کمیته برگزاری نکوداشت یکصدمین سالگرد تولداستاد منوچهر ستوده،شورای پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی گیلان، گروه تاریخ شفاهی حوزه هنری، کمیته برگزاری همایش ملی تالش شناسی، شورای نویسندگان فصلنامه فرهنگ گیلان،شورای برگزاری نکوداشت مشاهیر و مفاخر گیلان در پژوهشکده گیلان شناسی،کمیته علمی همایش ملی نقاشی و دیوارنگاره های مذهبی ایران،کمیته علمی کنگره ملی تاریخ معماری و شهرسازی گیلان،شورای ثبت اداره کل میراث فرهنگی گیلان،شورای ثبت آثار و ابنیه تاریخی اداره کل میراث فرهنگی ،شورای پژوهشی و مطالعات گیلان شناسی و....به چشم می خورد.

ازجمله  فعالیت های مطبوعاتی این پژوهشگر ارزشمند مشاوره علمی در ماهنامه های شمیم شمال و آوای لاله زرد،عضویت در شورای تحریریه فصلنامه گیلان ما و ماهنامه ره آورد گیل  را می توان نام برد.

هفته پژوهش و فناوری با شعار "پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید" درسال 1400 از ۲۰ آذر آغاز و تا ۲۶  همین ماه ادامه دارد.

۲۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید