روز پژوهش
رییس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، به مناسبت روز پژوهش با دکتر علی عبدلی پژوهشگر، نویسنده، شاعر و فعال فرهنگی شهرستان در منزل ایشان دیدار بعمل آوردند.
دیدار با دکتر علی عبدلی (پژوهشگر، نویسنده، شاعر و فعال فرهنگی ) شهرستان رضوانشهر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر به مناسبت روز پژوهش رییس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با دکتر علی عبدلی پژوهشگر، نویسنده، شاعر و فعال فرهنگی شهرستان در منزل ایشان دیدار، و هنر کارت ایشان تقدیم گردید.

علی عبدلی پژوهشگر، نویسنده و شاعر می‌باشد که فعالیت خود را در زمینه شناخت اقوام تات و تالش از اوایل دهه ۵۰ شمسی شروع کرده و با جدیت ادامه داده‌است. از این پژوهشگر و شاعر تاکنون حدود بیست کتاب و ده‌ها مقاله پژوهشی در زمینه‌های زبان تاتی و تالشی، تاریخ، فرهنگ، ادبیات و قوم تالش به چاپ رسیده. همچنین از او دو مجموعه شعر به زبانهای فارسی و تالشی- تاتی چاپ و منتشرشده‌است.

وی در ۲۵ مرداد ۱۳۳۰ در شهر تات‌زبان کلور شهرستان خلخال دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی و نوجوانی خود در دل کوه‌های تالش و در بین عشایر آن منطقه گذراند و از همان زمان با تهیه نشریات و کتاب‌های ادبی و مطالعه آن‌ها راه شکوفایی استعدادهای نهفته اش را به تدریج هموار کرد و بعدها باسرودن شعر و گرد آوری فرهنگ عامه، برقراری ارتباط با مطبوعات آن زمان وارد گستره کنش‌های فرهنگی و ادبی شد.

۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید