شش اثر از «مهرداد گرامی » عکاس فعال انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش مسابقه نهمین جشنواره بین المللی عکس خیام راه یافت.
راهیابی آثار عکاس لاهیجانی به نهمین جشنواره بین المللی عکس خیام

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان؛شش اثر با عناوین ( سوستان ، بوجاق ،باغ چای ، استخر لاهیجان ، لاهیجان در برف و رشت ) از این عکاس توانست به بخش منتخب راه پیدا کند.

جشنواره بین المللی عکس خیام تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA است و عکس های راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA بنام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد.

این رویداد در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر، مردم، گردشگری و کووید۱۹ برگزار می شود. در این دوره از جشنواره جوایز نقدی به همراه مدال های فیاپ، PSA، خیام و کمال الملک و تقدیرهای هیأت داوران به بهترین آثار در ژانرهای مختلف اهدا می شود.

همچنین همانند دوره های پیشین، کتاب نفیس جشنواره برای تمامی شرکت کنندگان حتی آنهایی که آثارشان در جشنواره پذیرفته نشده نیز ارسال خواهد شد.

 قابل ذکر است مهرداد گرامی با مدرک کارشناس ارتباط تصویری ، دارای سابقه تدریس در انجمن سینمای جوان لاهیجان در رشته تدوین ، تصویربرداری ، عکاسی و آموزش فتوشاپ به مدت بیست سال در آموزشگاه های معتبر، فعالیت مستمر و حرفه ای در زمینه عکاسی تبلیغاتی ، پرتره و ... و ساخت بیش از صدها تیزر تبلیغاتی از دیگر فعالیت های این هنرمند فعال و کوشای شرق گیلانی است.

از جمله موفقیت های این عکاس فعال لاهیجانی می توان حضور با پنج قطعه عکس در نمایشگاه عکس گیلان سرزمین دوستی در استان آستاراخان کشور روسیه ،راهیابی یک اثر به نمایشگاه عکس گروهی ( ایران ورای تاریخ به سوی مدرنیته ) کشور هنگ کنک ، دو اثر از عکس های هوایی به نمایشگاه عکس "سَبک زندگی شرقی" در شهر پاریس در کشور فرانسه ،کسب رتبه اول در مسابقات عکاسی در بخش عکاسی حرفه ای در مسابقه عکاسی تالاب ها با موضوع "زندگی در تالاب ها شکوفا می شوند" استان کردستان و ... اشاره کرد.

۲۰ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷
Loading

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید