سیاریحون نوشته حمید ابراهیمی کاری از گروه تئاتر فیامین و کارگردانی رضا و رسام عباسی، روز جمعه 24 دی ماه در فومن به نمایش در خواهد آمد.
نمایش «سیاریحون» در فومن به روی صحنه خواهد رفت

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن؛ سیاریحون روایتی متفاوت از روزگار میرزا کوچک خان جنگلی، به نویسندگی «حمید ابراهیمی» کاری از گروه تئاتر فیامین و کارگردانی رضا و رسام عباسی و آهنگسازی جابر بهارمست، ساعت 5 عصر روز جمعه 24 دی ماه سال جاری در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به روی پرده خواهد رفت.

سیاریحون قصه تلخ پدران و مادران گیلان زمین و ظلم و ستمی است که با خان و خان پروری ارتباط مستقیم دارد. سیاریحون هویت گمشده شیرزنان و شیر مردانیست که با نام نهضت جنگل مکتب جنگل با دست های خالی و دل های پر مهنت به رهبری میرزا کوچک خان جنگلی و همراهانش به مبارزه با این ظلم دیرینه به پا خواسته اند.

این داستان شناسنامه ی مبارزات مردمی گیلان است و سعی دارد گوشه ای از این تاریخ رقم زده شده را در صحنه نمایش به تماشا بگذارد.

از هنرمندانی که در این اثر نمایشی به ایفای نقش پرداخته اند می توان به تینا داوودی، سعیده صدیقی، آرمین نیکپور، نیما نعمتی، احسان بصیر، پریناز عاشوری، آوا پورصفر، آیناز کوششی، اکبر خیرخواه، الناز اسماعیلی و مبینا ابراهیم زاده اشاره داشت.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید