به مناسبت واقعه ننگین ۱۷ دی ۱۳۱۴ «هتک حرمت به جایگاه زن به نام آزادی » ویژه برنامه عفاف و حجاب در لاهیجان برگزار شد.
برگزاری ویژه برنامه عفاف و حجاب در لاهیجان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ؛ ویژه برنامه عفاف و حجاب به مناسبت واقعه ۱۷ دی ۱۳۱۴ «هتک حرمت به جایگاه زن به نام آزادی»و در راستای فریضه  امر به معروف و نهی از منکر با همکاری کارگروه امور بانوان ، آموزش و پرورش ، سپاه پاسداران ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره صمت  و شهرداری در روز22 دی 1400 در سالن شهیدباهنربارعایت پروتکلهای بهداشتی با مجری گری مهرنوش نصیری برگزارشد.

در این برنامه که با حضور فرهاد براتی فرماندار شهرستان لاهیجان ، قربان خوشحال معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ،نگار نادری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،هاجر بایرامی رییس اداره بهزیستی وجمعی دیگر از مسئولین و مردم  برگزار گردید در ابتدا فرماندار سخنانی را در خصوص حجاب بیان کرد و پس از آن نمایش "حجاب از نوعی دیگر "به نویسندگی نگار نادری و کارگردانی ساحل احمد دوست و با بازی امیر حسن فکری، ونوس ابراهیمی و ساحل احمد دوست برای حضار اجرا شد . نمایش "حجاب از نوعی دیگر " در ابتدا واقعه 17 دی را به نمایش می کشد و سپس به حجاب رفتار و گفتار و سایر روابط انسانی می پردازد .

اجرای سرود توسط واحد فرهنگی سپاه و سخنرانی توسط حجت الاسلام شمس اکبر حسینی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بندرانزلی از دیگر بخشهای این برنامه بود .

۱۷ دی سال ۱۳۱۴ روز اعلام رسمی کشف حجاب توسط رضاشاه در ایران و یاد آور هتک حرمت به جایگاه زن به نام آزادی  است.

۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳
Loading

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید