معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:
ابراهیمیان از تمدید ارسال آثار به دومین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان گیلان تا ۵ بهمن سال جاری خبرداد.
دومین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی گیلان تمدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان «حسین ابراهیمیان» با اشاره به برگزاری دومین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان گیلان همزمان با هفتمین دوره جایزه ملی فیروزه گفت: مهلت شرکت در این جشنواره که تا ۲۴ دی اعلام شده بود، با مهلت ۱۰ روزه تا سه شنبه(۵ بهمن) تمدید شد.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این جشنواره به‌منظور تشویق تولیدکنندگان به تولید کالاهای فرهنگی با اولویت‌ها و نیازهای کشور برگزار می‌شود افزود: ترویج، تولید و مصرف کالاها و محصولات فرهنگی ایرانی اسلامی با نگاه ویژه به محصولات فرهنگی اقوم ایرانی از اهداف این جشنواره است.

 

وی بخش‌های این جشنواره شامل عروسک،سازهای بومی و هدایای فرهنگی(هدایای چوبی،رشتی دوزی، سوزن دوزی،زیورآلات، سفال،نگارگری،تذهیب و سایر محصولات را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: آثار ارسالی به جشنواره در قالب نمایشگاهی همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به معرض دید عموم گذارده می‌شود و به نفرات اول تا سوم هر رشته جایزه نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهداء خواهد شد.

 

ابراهیمیان معرفی فعالان صنایع خلاق به جامعه و نهادهای خصوصی را مزیت‌های برگزاری جشنواره محصولات فرهنگی برشمرد و اظهارکرد: تعداد آثار ارسالی هیچ محدودیتی نداشته و باید منطبق با مؤلفه‌های فرهنگ بومی استان باشد.

 

وی از برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره در ۱۴ بهمن خبرداد و تصریح کرد: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان گیلانی می‌توانند چهت ثبت‌نام به سامانه برخط جشنواره فیروزه به‌نشانی https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir (بخش استان گیلان) مراجعه کرده و یا آثار خود را به صورت گروهی یا انفرادی به دبیرخانه جشنواره واقع در رشت، مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص)، طبقه دوم، اتاق 203 ارسال کنند.

۲۳ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید