مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:
ثقتی با بیان اینکه از همه ظرفیت‌های فرهنگی برای اعتلای معروف در جامعه بهره می‌گیریم گفت: امر به معروف و نهی از منکر تعهد و احساس مسئولیت در قبال جامعه است و همه باید برای احیای این فریضه در جامعه بکوشند.
از تمام ظرفیت‌های فرهنگی برای اعتلای معروف در جامعه بهره می‌گیریم
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، «رضا ثقتی» در دیدار با ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه فرهنگ موتور محرک برای پیشران توسعه جامعه است از تغییر رویکرد این اداره کل در دور جدید فعالیت خبرداد و افزود: همه دستگاه‌ها در حوزه فرهنگ دخیل هستند و  تعامل و مشارکت با همه مدیران در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ارتباط نزدیکی بین پیشرفت فرهنگی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد اظهار کرد: گفتمان فرهنگی دولت بر پایه آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی و اسلامی است و امر به معروف و نهی از منکر یکی از قواعد مهم اسلامی است که همه نسبت به یکدیگر در این زمینه مسئول هستیم.
 
وی با تاکید بر اینکه از همه ظرفیت‌های فرهنگی برای اعتلای معروف در جامعه بهره می‌گیریم تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر نوعی تعهد و احساس مسئولیت در قبال جامعه است و همه باید برای احیای این فریضه در جامعه بکوشند.
 
ثقتی بر فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با ابزار هنر تاکید کرد و بیان داشت: زبان هنر بسیار نافذ و تاثیرگذار است و اگر امر به معروف با ابزار هنر آمیخته شود، نتیجه بهتری خواهد داشت.
 
حجت الاسلام «سجاد سرافراز» نیز در این جلسه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه دینی دانست که باید به بهترین نحو و به صورت علمی در جامعه اجرایی شود و تاکید کرد: نتیجه این فریضه الهی کاهش فساد و آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.
 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تاکید بر نقش راهبردی، تاثیرگذار و تعیین‌کننده اداره ارشاد در احیای معروف با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم فرهنگی و هنری استان گفت: شناخت مصادیق معروف و منکر در توسعه و ترویج فرهنگ احیای امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.
۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید