آثار برگزیده جشنواره فیلم فجر از نگاه تماشاگران گیلانی معرفی شد

آثار برگزیده جشنواره فیلم فجر از نگاه تماشاگران گیلانی معرفی شد
دبیر همزمانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان از معرفی آثار برتر از نگاه تماشاگران فیلمهای این جشنواره در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حمید نیکرو  با اشاره به استقبال گسترده شهروندان از فیلمهای سی یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان، افزود: با پایان اکران فیلم های این جشنواره در رشت، حدود هفت هزار و پانصد نفر از این فیلم ها دیدن کردند.

وی ادامه داد: پس از بررسی آراء تماشاگران، فیلم "هیس دخترها فریاد نمی زنند" ساخته پوران درخشنده با کسب 80 درصد از آرا، همانند پایتخت در رشت نیز بهترین فیلم این دوره از جشنواره از نگاه تماشاگران شناخته شد.

نیکرو  با اشاره به سانسهای فوق العاده متعدد فیلم "هیس دخترها فریاد نمی زنند" در رشت، اضافه کرد: همچنین این فیلم با آمار 8 بار اکران و 3100 بازدید، رکورددار تعداد بازدیدکنندگان جشنواره در رشت بوده است.

دبیر همزمانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان تصریح کرد همچنین فیلم­های "استرداد" به کارگردانی علی غفاری با چهار بار اکران و کسب 60 درصد آرای تماشاگران و "قاعده تصادف" به کارگردانی بهنام بهزادی با دو بار اکران و کسب 55 درصد از آرای تماشاگران، موفق به کسب رتبه های دوم و سوم این جشنواره از نگاه تماشاگران گیلانی شدند.

وی با بیان اینکه گیلان تنها استانی بود که فیلم های جشنواره در آن به مدت 14 روز اکران شد، یادآور شد: همچنین فیلم رسوایی ساخته ده نمکی علاوه بر تهران تنها در استان گیلان اکران شد.

برگزاری اختتامیه جشنواره با حضور مدیران و هنرمندان سینمایی کشور در رشت

این مسوول فرهنگی در ادامه اظهار داشت: مراسم اختتامیه این رویداد بزرگ سینمایی در استان، ساعت 6 و نیم عصر روز جمعه چهارم اسفندماه سال جاری در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الأنبیاء (ص) رشت برگزار می شود.

نیکرو اضافه کرد: این مراسم با حضور شمقدری، رئیس سازمان سینمایی کشور؛ عباسیان، دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر؛ حقیقی، مدیر امور استانهای این جشنواره و جمعی از اصحاب سینمای کشور از جمله انسیه شاه حسینی کارگردان فیلم "زیباتر از زندگی" و... برگزار می شود.

به گفته وی؛ در این مراسم از سینماگران پیشکسوت استان گیلان همچون "کیایی" با بیش از 65 سال و "بافکر" با بیش از 50 سال سابقه سینماداری تجلیل خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در خاتمه خاطرنشان کرد: در آئین اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فجر در رشت، ارکست سمفونی گیلان برای اولین بار به طور رسمی اجرا خواهد داشت.

۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان |
تعداد بازدید : ۱,۵۲۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید