اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در گیلان برگزار شد

اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در گیلان برگزار شد
آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در گیلان، با حضور جمعی از هنرمندان و دست اندرکاران سینمای کشور در رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان، شامگاه جمعه 4 اسفند 91 با حضور برخی چهره های کشوری چون "سعید راد" بازیگر سینمای ایران، "هومن بهمنش" برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و "انسیه شاه حسینی" کارگردان و برنده سیمرغ زرین نگاه ملی بر فرش قرمز و جمعی از مسئولین کشوری و استانی و هنرمندان و هنردوستان گیلانی در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) رشت برگزار شد.

اجرای رسمی ارکستر سمفونیک گیلان برای اولین بار، یکی از زیباترین بخش های آیین اختتامیه بود که قطعه "ای ایران" برای مخاطبانی اجرا شد که از ابتدای اجرای این قطعه به احترام کشورشان ایستادند و در نهایت چند ترانه گیلکی نیز اجرا شد.

در این مراسم از "انسیه شاه حسینی" کارگردان فیلم «زیباتر از زندگی»، "هومن بهمنش" تصویربردار گیلانی و دارنده سیمرغ جشنواره فجر و همچنین "حسینعلی فلاح لیالستانی" کارگردان فیلم «ساکن خانه چوبی» تقدیر شد که "بهمنش" هدیه خود را به نخستین استادش در عرصه سینما تقدیم کرد.

همچنین از سینماگران پیشکسوت استان گیلان همچون کیایی با بیش از 65 سال و بافکر با بیش از 50 سال سابقه سینماداری تجلیل شد.

در پایان مراسم نیز، فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی زنند» به کارگردانی "پوران درخشنده"، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران گیلانی و فیلم های "دل بی قرار"، "سر به مهر"، "تنهای تنهای تنها"، "گام های شیدایی" و "استرداد" بهترین فیلم ها از نگاه داوران و کارشناسان فرهنگی و هنری در استان معرفی شدند.

سیمرغ فجر امسال بال های خود را بر 10 استان کشور گشود و گیلان نیز یکی از استان هایی بود که برای نخستین بار به صورت همزمان با پایتخت، بخشی از فیلم های سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در سینماهای آن اکران شد.

همزمانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر از 14 تا 25 بهمن ماه امسال در سینما سپیدرود رشت برگزار شد و حدود 30 فیلم در بخش سودای سیمرغ و فیلم اولی ها در دو سالن این سینما به اکران درآمد.

۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱,۱۳۹

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید