جشنواره فیلم فجر در تراز انقلاب باشد

جشنواره فیلم فجر در تراز انقلاب باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه سینما یک قدرت مهم است، گفت: جشنواره فیلم فجر باید در تراز انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حمید نیکرو در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در گیلان، با تبریک قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جام جهانی کشتی در تهران، اظهار کرد: در دنیای کنونی سینما دارای اهمیت بالایی است.

وی، سینما را یک قدرت مهم دانست و تصریح کرد: دنیای غرب از قدرت سینما در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی استفاده می‌کند.

این مسئول فرهنگی استان با اشاره به اینکه سینما در غرب به وجود آمد و گسترش یافته است، گفت: باید از قدرت سینما برای ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی استفاده کرد.

سینمای ایران نجیب است

وی، سینمای ایران را نجیب نامید و افزود: سینمای ایران در مقایسه با سینماهای هالیوود و بالیوود بسیار ارزشمند است.

نیکرو به سی و یکمین جشن سینمای ایران اشاره کرد و یادآور شد: در سال‌های پس از انقلاب اسلامی هنوز 34 فیلم برای معرفی حقیقی انقلاب اسلامی ساخته نشده است.

وی با بیان این اینکه هنوز با سینمای تراز انقلاب اسلامی فاصله زیادی وجود دارد، اذعان کرد: سی و یکمین جشنواره فیلم فجر دارای نزدیکی بیشتری با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: در فیلم‌های ایرانی صمیمیت، مهرورزی، دیانت و رویکردهای انسانی به وضوح دیده می‌شود.

اکران 30 فیلم جشنواره فجر در رشت

وی، گیلان را نخستین استانی دانست که خواستار نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر شد و تصریح کرد: جشنواره فیلم فجر در گیلان بر خلاف تمام استان‌ها و حتی تهران به دلیل استقبال مخاطبان در مدت 12 روز برگزار شد.

حاذق‌نیکرو با اشاره به اینکه در جشنواره مذکور حدود 30 فیلم در سینمای سفیدرود رشت اکران شد، گفت: فیلم‌هایی از بخش سودای سیمرغ و فیلم اولی‌ها در رشت به نمایش درآمده است.

به گفته وی، گیلان تنها استان کشور بود که فیلم‌هایی از بخش مستند و هالیوودیسم جشنواره فیلم فجر در آن به نمایش گذاشته شده است.

جشنواره فیلم فجر باید در تراز انقلاب باشد

این مسئول به برخی فیلم‌های جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و متذکر شد: وظیفه سینمای ایران بسیار سنگین است و باید گام‌های ارزشمندی در راستای به نمایش گذاشتن افتخارات ملت ایران برای تمام جهانیان بردارد.

وی، سینمای غرب را بدون سوژه جدید خواند و بیان کرد: بر خلاف سینمای غرب، سینمای ایران با توجه به فرهنگ اسلامی و ایرانی دارای هزاران سوژه ناب و مناسب است که باید به آنها پرداخته شود.

نیکرو با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، یادآور شد: این جشنواره باید در تراز نام فجر که از کلمات قرآن کریم گرفته شده، باشد.

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان، شامگاه جمعه 4 اسفند 91 با حضور برخی چهره های کشوری چون "سعید راد" بازیگر سینمای ایران، "هومن بهمنش" برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و "انسیه شاه حسینی" کارگردان و برنده سیمرغ زرین نگاه ملی بر فرش قرمز و جمعی از مسئولین کشوری و استانی و هنرمندان و هنردوستان گیلانی در سالن وارش مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) رشت برگزار شد.

۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۲۵
تعداد بازدید : ۱,۱۱۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید