جشنواره فیلم فجر متعلق به تمام مردم ایران است

جشنواره فیلم فجر متعلق به تمام مردم ایران است
مدیر امور استان‌های سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر متعلق به تمام مردم ایران است، گیلان را محل پرورش فیلم‌سازان جوان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مهدی حقیقی در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر در گیلان، با قدردانی از مهمان‌نوازی مردم رشت با اشاره به برخی مشکلات در انتخاب استان‌های میزبان جشنواره فیلم فجر به دلیل مسایل فنی سینماها، اظهار کرد: در دو سال گذشته به دلیل فعالیت‌ها و پیش‌بینی‌های موسسه سینما شهر برخی استان‌ها برای نخستین بار میزبان این جشنواره شدند.

این مسئول با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر به غیر از تهران تا‌کنون در 10 استان دیگر برگزار شده است، افزود: تاکنون استان فارس با 12 بار میزبانی، خراسان با 8 بار، اصفهان با 4 بار، همدان با دو بار، قزوین با دو بار و کردستان، کرمانشاه، کرمان، قم و گیلان با یک بار استان‌هایی هستند که میزبان جشنواره فیلم فجر بوده‌اند.

گیلان محل پرورش فیلم‌سازان جوان است

وی گیلان را محل پرورش فیلم‌سازان جوان دانست و گفت: هومن به‌منش بهترین فیلم‌بردار سی و یکمین جشنواره فیلم فجر یکی از استعدادهای این دیار است.

حقیقی با تصریح بر اینکه برای نخستین بار 28 اثر جشنواره فیلم فجر در استان‌ها اکران شده است، اضافه کرد: گیلان تنها استانی بود که به دلیل علاقه مردم فیلم‌های بخش مستند نیز در آن اکران شد.

مدیر امور استان‌های جشنواره فیلم فجر تصریح کرد: برای نخستین بار منتخبی از فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در دو سایت هسته‌ای فردو نطنز برای دانشمندان و مهندسان علوم هسته‌ای کشورمان پخش شده است.

جشنواره فیلم فجر متعلق به تمام مردم ایران است

وی خواستار تداوم پخش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در استان‌ها شد و خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم فجر تنها متعلق به تهران نیست و تمام مردم ایران باید از آن استفاده کنند.

به گفته حقیقی، تمام مردم ایران حق دارند آثار جشنواره فیلم فجر را ببینند.

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان، شامگاه جمعه 4 اسفند 91 با حضور برخی چهره های کشوری چون "سعید راد" بازیگر سینمای ایران، "هومن بهمنش" برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و "انسیه شاه حسینی" کارگردان و برنده سیمرغ زرین نگاه ملی بر فرش قرمز و جمعی از مسئولین کشوری و استانی و هنرمندان و هنردوستان گیلانی در سالن وارش مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) رشت برگزار شد.

۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹
خبرگزاری فارس گیلان |
تعداد بازدید : ۱,۲۰۵

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید